Hotel Mennini

***
Via Napo Torriani 14, Milan, 20124, Italien
Boka online nu. Priser från EUR122.
Vi har liveagenter tillgängliga, vänligen ring
Se alla bilder i galleriet

Boka online nu
Priser från EUR122

nätter
1 Rums Med 2 Vuxna Ändra sökning
Visa priser
Rums
Rums
Gratis Wi-Fi
Husdjur tillåtna
Skicka denna sida

Hotel Mennini är ett 3-stjärniga hotell idealiskt beläget i Milan. Room service kan arrangeras för gäster på hotellet. Våran hjälpsamma reception har öppet 24 timmar för att assistera dig.

En hjälpsam och vänlig concierge är alltid redo att assistera med förfrågningar.

Av säkerhetsskäl har varje rum ett kassaskåp. Gratis allmän tillgång till internet erbjuds på hotellet.

Tvättjänster må erbjudas för en extra avgift. Hela etableringen är rökfri.

Etableringen tillåter hundar och katter på rummen (Storlek kan begränsa detta).

Visa mer »

Frågor och Svar

Hotel Mennini Rum

Standard Double Room Single Use
1 Två enkelsängar 24 m2
Minibar, Kassaskåp, TV: TV, Luftkonditionering, Skrivbord

1 Twin Bed

258 sq feet

Internet - Free WiFi

Entertainment - 15-inch TV with digital channels

Food & Drink - Electric kettle, minibar (fees may apply), and room service

Sleep - A down duvet and bed sheets

Bathroom - Private bathroom, bathtub or shower, and deep soaking bathtub or rainfall showerhead

Practical - Safe, free newspaper, and desk

  >>
Standard Double or Twin Room
1 Dubbelrum 24 m2
Minibar, Kassaskåp, TV: TV, Luftkonditionering, Badrock

1 Double Bed OR 2 Twin Beds

258 sq feet

Internet - Free WiFi

Entertainment - 15-inch TV with digital channels

Food & Drink - Electric kettle, minibar (fees may apply), and room service

Sleep - A down duvet and bed sheets

Bathroom - Private bathroom, bathtub or shower, and deep soaking bathtub or rainfall showerhead

Practical - Safe, free newspaper, and desk

  >>
Enkelrum
1 Enkel säng 10 m2
Minibar, Dusчcksåm, Kassaskåp, TV: TV, Luftkonditionering
Dubbelrum eller rum med två enkelsängar
1 Queen bed 14 sqm
Minibar, Dusчcksåm, Kassaskåp, TV: TV, Telefon
Trepersonsrum
1 Twin bed 21 sqm
Minibar, Dusчcksåm, Kassaskåp, TV: TV, Telefon
Rum valt vid incheckningen
1 Queen bed 15 sqm
Minibar, Kassaskåp, TV: TV, Telefon, Luftkonditionering
Fyrabäddsrum
2 Enkel säng 14 m2
Minibar, Dusчcksåm, Kassaskåp, TV: TV, Telefon

Hotel Mennini Hotellets faciliteter och tjänster

Wi-Fi ingår
Husdjur tillåtna‎
Gratis WiFi
Vattenkokare
Icke-rökare rum
Luftkonditionering
Rumsservice
Familjerum
Husdjur tillåtna
Hiss
Bagageförvaring
Express incheckning/utcheckning
Safety deposit box
Fax/kopiering
Ljudisolerade rum
Rökfritt i hela hotellet
Transporttjänst (extra kostnad)
Concierge-tjänst
Allmänna transportbiljetter
Kontantlös betalning tillgänglig
Brandbekämpningsutrustning
Första hjälpen-kit tillgängligt
Faktura tillhandahållen
Röklarm
24-timmars säkerhet
Säkerhetslarm

Reception (begränsade öppettider)
Express incheckning
Snabbmat/deli
Transport från flygplatsen - upphämtning (extra kostnad)
Flygplatstransport - avlämning (extra avgift)
Internetåtkomst
Städning på begäran
Vinlanseringsevenemang
Mottagningshall
Snösportutrustning
Tillgänglig shuttle
Tillgänglig tågstationstransfer

 

Gæstevurderinger

Recensionerna för detta hotell är endast på engelska. Klicka här för att se >>
Klicka här för att ge er åsikt >>

Hotel Mennini Vanliga frågor och svar

Vilka är in- och utcheckningstiderna på Hotel Mennini?
Gäster kan checka in från kl. 09:30. Utcheckning sker senast kl. 12:00.
Vilken är den närmaste flygplatsen till Hotel Mennini?
Milan, Italy (LIN-Linate) ligger 3.95 mi från boendet.
Kommer rumsservice att tillhandahållas?
Room service kan arrangeras för gäster på hotellet.
Är receptionen öppen dygnet runt?
Våran hjälpsamma reception har öppet 24 timmar för att assistera dig.
Finns det en concierge tillgänglig på Hotel Mennini?
En hjälpsam och vänlig concierge är alltid redo att assistera med förfrågningar.
Har hotellrummen värdeskåp?
Av säkerhetsskäl har varje rum ett kassaskåp.
Erbjuder Hotel Mennini gratis wi-fi?
Gratis allmän tillgång till internet erbjuds på hotellet.
Finns det tvättservice?
Tvättjänster må erbjudas för en extra avgift.
Är rökning tillåten på området?
Hela etableringen är rökfri.
Är husdjur tillåtna på Hotel Mennini?
Etableringen tillåter hundar och katter på rummen (Storlek kan begränsa detta).

Hotel Mennini på kartan

📍 Hotel Mennini
Klicka för att interagera med kartan

 

Se alla bilder i galleriet
Gæstevurderinger
...Everything was perfect The room, breakfast, clean and friendly staff....
Hotellets sammanlagda betyg: 8.5
(av 10) Baserat på 2 röster
Klicka här för att ge er åsikt

Områdesinformation

    Flygplatser nära Hotel Mennini

    • Milan, Italy (LIN-Linate) - 3.95 mi
    • Milan, Italy (MXP-Malpensa Intl.) - 25.78 mi
    • Bergamo, Italy (BGY-Orio Al Serio) - 27.15 mi
    • Lugano, Switzerland (LUG-Agno) - 38.67 mi
    • Brescia, Italy (VBS-Gabriele D'Annuzio) - 54.54 mi

    Museer

    • Planetario Ulrico Hoepli - 0.61 mi
    • Civic Gallery of Modern Art Galleria Civica d Arte Moderna - 0.66 mi
    • Museo Civico di Storia Naturale - 0.68 mi
    • Bagatti Valsecchi Museum - 0.90 mi

Hotell nära Hotel Mennini

The Bolzano is a modern hotel located 656 feet from Milano Centrale Train Station, access to the yellow, green, and red metro lines. Rooms come with an LCD TV ...
Hotel Berna enjoys a prime location just 200 metres (656 feet) from Milan Central Train Station and Metro, offering guests seamless connectivity to the city's ...
Canova Hotel is ideally situated just 200 metres (656 feet) from Milano Centrale Train and Metro Station, making it a prime choice for travellers seeking ...
C-hotels Atlantic is a 4-star design property conveniently located near Milano Centrale railway station, making it an excellent choice for travelers arriving by ...